ورود |   دوشنبه 29 شهريور 1400
::.. صفحه اصلی ::..
  جستجو
اخبار سازمان تاکسیرانی
14
رضا علينقي پور سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری اراک با حضور در برنامه گفتگوی ويژه خبري، به بررسي مشكلات و معضلات رانندگان تاكسي و شهروندان شهر اراك پرداخت

حضور سرپرست سازمان تاكسيراني شهرداري اراك در برنامه تلويزيوني گفتگوي ويژه خبری

حضور سرپرست سازمان تاكسيراني شهرداري اراك در برنامه تلويزيوني گفتگوي ويژه خبری
حضور سرپرست سازمان تاكسيراني شهرداري اراك در برنامه تلويزيوني گفتگوي ويژه خبری
رضا علينقي پور سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری اراک با حضور در برنامه گفتگوی ويژه خبري، به بررسي مشكلات و معضلات رانندگان تاكسي و شهروندان شهر اراك پرداخت.
در اين برنامه كه به صورت زنده از شبكه تلويزيوني آفتاب اجرا گرديد، سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری اراک به مسائل و گزارش‌ هاي تهيه شده در خصوص موضوعات مربوط به تاکسی، تاکسی ‌داران و شهروندان پاسخ داد.
رضا علينقي پور در ادامه این برنامه با اشاره به كمبود تاكسي ‌های سطح شهر اظهار داشت: طبق نُرم اعلامي از سوی وزارت كشور و با توجه به اینکه جمعيت شهر اراک بالغ بر 500 هزار نفر می ‌باشد و به ازاي هر 120 نفر يك دستگاه تاكسي مورد نیاز است، در حال حاضر تعداد 2473 دستگاه تاكسي تحت پوشش سازمان در سطح شهر اراك مشغول به فعاليت مي‌ باشند.
وی در ادامه افزود: با توجه به الحاق شهرهاي كرهرود و سنجان به اراك و در اجراي بخشنامه كلانشهر شدن اراک ، تعداد 2 هزار دستگاه تاكسي ديگر مورد نياز سازمان مي ‌باشد.
سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری اراک با اشاره به اجرای طرح نصب تاکسی ‌متر و تابلو روان تبلیغاتی بر روی تاکسی‌ های سطح شهر اذعان داشت: با توجه به اینکه مرحله نصب آزمايشي تاكسي متر،GPS و تابلوي روان تبليغاتي بر روی تاکسی ‌های سطح شهر اراک برای اولین بار و بصورت آزمایشی اجرا گردید پس از طی مدت زمانی، با انعقاد قرارداد في ما بين سازمان و شركت مجري نصب تاكسي متر ،در مرحله اول اجرای این طرح تاكسي‌ هاي بيسيم 133 سطح شهر به سیستم مذکور مجهز شدند.
وی خاطر نشان ساخت: در مراحل بعدي اجرای طرح مذکور نيز كليه تاكسي ‌هاي فعال خطوط سطح شهر نيز به اين سيستم مجهز خواهند شد تا مشكل رانندگان و شهروندان با اجرای این مهم برطرف گردد.
علينقي پور در خصوص زمان و نحوه اجراي طرح ترافيك در سطح شهر اراک بيان داشت: با توجه به جلسات برگزار شده در شوراي ترافيك شهرستان و استان، طرح ترافيك شهر اراك به تصويب رسيده است كه به محض آماده شدن زيرساخت‌هاي لازم از طرف شهرداري و اداره راهنمايي و رانندگي استان به مرحله اجرا درخواهد آمد.
وی در ادامه مزاياي اجراي طرح مذکور را كاهش آلودگي هواي شهر اراك و همچنين مرتفع ساختن معضل مسافربرهاي شخصي كه چندين سال گريبان‌ گير رانندگان زحمتكش تاكسي شده برشمرد.
تعداد امتیازات: (6) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (726)
کد خبر: 1562
  • حضور سرپرست سازمان تاكسيراني شهرداري اراك در برنامه تلويزيوني گفتگوي ويژه خبری

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

مدیر عامل سازمان(علینقی پور)

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2021 سازمان تاکسیرانی اراک می باشد    شرایط استفاده    قوانین